Colegiul National Sfantul Sava

REZULTATE OBŢINUTE DE ELEVII COLEGIULUI NAȚIONAL ”SFÂNTUL SAVA” LA OLIMPIADE ȘI CONCURSURI DESFĂȘURATE ÎN ANUL ȘCOLAR 2015-2016 FAZELE NAŢIONALE ŞI INTERNAŢIONALE

REZULTATE OBŢINUTE DE ELEVII COLEGIULUI NAȚIONAL ”SFÂNTUL  SAVA” LA OLIMPIADE ȘI CONCURSURI DESFĂȘURATE ÎN ANUL ȘCOLAR 2015-2016

 FAZELE NAŢIONALE ŞI  INTERNAŢIONALE

NR.CRT. DENUMIREA CONCURSULUI FAZA

( INTERNAŢIO

NALĂ/ NAŢIONALĂ)

PREMIUL OBŢINUT Elev-Elevi Profesor care a pregătit
1) OLIMPIADA DE CHIMIE ‘ DIMITRIE MENDELEEV” INTERNAŢIONALĂ MEDALIE DE ARGINT Zoican Mihnea

XII B

Bogdan Daniela
2) OLIMPIADA INTERNAŢIONALĂ PLURIDISCIPLINARE TUYMAADA- YAKUTSK (REPUBLICA SAHA/FEDERAŢIA RUSĂ INTERNAŢIONALĂ MEDALIE DE ARGINT – CHIMIE Anamaria Leonescu (clasa a XI-a) Bogdan Daniela
3) OLIMPIADA INTERNAŢIONALĂ DE ŞTIINŢE PENTRU JUNIORI, DAEGU-  COREEA DE SUD INTERNAŢIONALĂ MEDALIE DE ARGINT Edu Irina

Clasa a X-a B

 

Bogdan Daniela
4) OLIPIADA INTERNATIONALĂ DE LECTURĂ INTERNAŢIONALĂ PREMIUL I Trofin Patricia Lișman Victor
5) CERTAMEN HORATIANUM DIN VENOSA INTERNAŢIONALĂ LOCUL II/MENŢIUNE Iordache Dragoş Dună Monica
6) OLIPIADA INTERNATIONALĂ DE LECTURA INTERNAŢIONALĂ MENŢIUNE

Premiu special

Iordache Dragoş XII G

Alina Hinescu XII G

Georgescu Irina
7) INFOMATRIX WORLD FINAL INTERNAŢIONALĂ PREMIUL II Ghincea Theodor Penea Ștefania
8) SPACE SETELMENT CONTEST NASA INTERNAȚIONALĂ PREMIUL III Dumitrescu Andreea

Pătru Mihail

Oarză Ștefan

Popescu Miruna

Lefter Izabela (X A)

Chiriță Mihaela
9) OIMLPIADA NAŢIONALĂ DE FIZICĂ NAŢIONALA MEDALIE DE BRONZ POPESCU CLAUDIA

cls. XI-

Gavrilă Constantin
10)  

OLIPIADA NAŢIONALĂ DE BIOLOGIE

 

NAŢIONALĂ

PREMIUL III MOLCUŢ FLAVIA

cls. a X a- B

IVANOV –VITANOV-REBECA şi  califcată ȋn lotul lărgit pentru faza internaţională

Crocnan Elena

Grosu Mariana

11) OLIMPIADA NAŢIONALA DE GEOGRAFIE  

NAŢIONALĂ

 

3PREMII SPECIALE

Clasa a Xa Soare Octavian

Clasa a IX a Scarlat Teodora  si clasa a XII a- Găvenea Andrei

Matasariu Liliana

Dumitrașcu Carmen

12) GEOMONDIS NAŢIONALĂ PREMIUL II 4 elevi: Găvenea Andrei (XII H), Dinu Georgiana( XI H), Simion Bogdan (XF), Răducan Bianca(IXB) Dumitrașcu Carmen
13) GEOMONDIS REGIONALA PREMIUL II 4 elevi:: Găvenea Andrei (XII H), Dinu Georgiana( XI H), Simion Bogdan (XF), Răducan Bianca(IXB) Dumitrașcu Carmen
14) CERTAMEN OVIDIANUM PONTICUM NAŢIONALĂ MENŢIUNE clasa a IX a Marin Elena Daniela

Dine Vicențiu Eduard- calificat in lotul international 2017

Dună Monica
15) OLIMPIADA DE LIMBI CLASICE- LATINĂ NAŢIONALĂ PREMIUL I

PREMIUL III

Iordache Dragoş

Georgescu Raluca

Dună Monica
16) OLAV

OLIMPIADA DE LECTURĂ

NAŢIONALĂ Mențiune specială Floarea Bianca

 

Pop Iulia
17) OLAV

OLIMPIADA DE LECTURĂ

NAŢIONALĂ Mențiune specială Crivăț Maria Irina

 

Pop Iulia
18) OLIMPIADA DE LINGVISTICĂ Națională Mențiune Toma Alexandru Emilian

 

Pop Iulia
19) OLIMPIADA DE LIMBĂ ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ NAŢIONALĂ Premiul III Hinescu Alina Georgescu Irina
20) OLIMPIADA DE LIMBĂ ȘI LITERATURĂ ROMÂNĂ NAŢIONALĂ Mențiune Dragne Andra Cioc Ruxandra
21) CONCURSUL NAȚIONAL „Tinerii Dezbat” NAȚIONALĂ Premiul I Nițulescu Eliza (cl a IX-a)

Cîșleanu RoxanaCl a IX a)

Radu Ana-Maria(cl a X-a)

Pop Iulia
22) STIINŢELE PĂMÂNTULUI NAŢIONALĂ 5 MENŢIUNI Constantinescu Flavia (XII D)

Dumitrescu Andreea (X A)

Edu  Irina (X B)

Calificată lot lărgit

Covaci aAdrian ( XII B)

Shajaani Iuliana

Doicin Luminița

Bogdan Daniela

Stănescu Viorica

Bărbulescu Florentina

23) OLIMPIADA DE FRANCEZĂ NAŢIONALĂ MENŢIUNE Stanca Maria

(IX G

Cazacu Carmen
24) COMUNICĂRI ŞTIINŢIFICE LA BIOLOGIE NAŢIONALĂ MENŢIUNE Mocanu R. Sorina Mariana Grosu Mariana
25) CONCURSUL NAŢIONAL “GREPIT’ NAŢIONALĂ PREMIUL I Ghincea Theodor  
26) OLIMPIADA DE MATEMATICĂ –

Organizată de  Societatea de ştiinţe Matematice

NAŢIONALĂ  

 

MEDALIA DE AUR

 

 

Nenciu Andrei,cls. a XII a C

Cazacu George
27) OLIMPIADA DE MATEMATICĂ NAŢIONALĂ MENŢIUNE I Nenciu Andrei,cls. a XII a C Cazacu George
28) CONCURSUL NAŢIONAL „PANAITOPOL”

 

NAŢIONALĂ LOCUL I – PREMIUL DE EXCELENŢĂ Staicu Astrid-Diana- cls.

a IX a

Țena Marcel
29) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Cotîrlan A. Anca Luiza

IX B

Daniela Bogdan
30) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Constantinescu C. Miruna Maria

IX H

Carmen Boteanu
31) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune MENCS Vintilă D.G. Ştefan Adrian

X B

Daniela Bogdan
32) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune MENCS Edu A. Irina Alexandra

X B

Daniela Bogdan
33) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune MENCS Dobromir O. Alexandru

X D

Daniela Bogdan
34) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune MENCS Mihalcea T. Ştefan Andrei

X B

Daniela Bogdan
35) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Popescu I. Maria

X A

Luminița Doicin
36) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Bălăoi A. Anca Maria

X B

Daniela Bogdan
37) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Aramă C. Alexandra Ana Maria

X B

Daniela Bogdan
38) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Gherghe C. Ela

X D

Daniela Bogdan
39) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Premiul III și Premiul special pentru cea mai buna lucrare teoretică

Calificat lot lărgit

Leonescu D. Anamaria

XI B

Daniela Bogdan
40) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune MENCS

Calificat lot lărgit

Stoicescu D. Milena Andreea

XI B

Daniela Bogdan
41) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune MENCS Doran H. Ioana

XI E

Daniela Bogdan
42) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Ardelean F. M. Maria-Cristina

XI B

Daniela Bogdan
43) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Iconaru A. Rareş Virgil

XI A

Daniela Bogdan
44) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Bărbulescu F.D. Maria

XI D

Daniela Bogdan
45) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială

Calificat lot lărgit

Zoican  D. Mihnea Daniel

XII B

Daniela Bogdan
46) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune MENCS

Calificat lot lărgit

Edu A. Irina Alexandra

X B

Daniela Bogdan
47) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Dumitrescu D. Andreea

X A

Daniela Bogdan
48) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Covaci B. Adrian Claudiu

XII B

Daniela Bogdan
49) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Constantinescu Flavia Andreea

XII D

Iuliana Shajaani
50) OLIMPIADA NAŢIONALĂ DE CHIMIE NAŢIONALĂ Mențiune specială Dobrescu D. C. Grigore

XI B

Daniela Bogdan
51) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAŢIONALĂ I

II

II

MENTIUNE

Mârza Ana Cristina

Socol Călin Lucian

Udrea Radu Mihail

Gheorghe Teodora Cristina

Stănescu Viorica
52) CONCURSUL NAŢIONAL”ŞTIINŢĂ ŞI TEHNICĂ NAŢIONALĂ PREMIUL II Ghiulea Alexandru,

Udrea Radu Mihail

Stănescu Viorica
53) SALONUL NAŢIONAL DE INVENTICĂ ŞI CREAŢIE NAŢIONALĂ PREMIUL II Ghincea Theodor Stănescu Viorica
54) ȘTIINȚE SOCIO_UMANE

ECONOMIE

NAȚIONALĂ Mențiune Ghic Ozana XI A Spineanu Sorin
55) CONCURS NAȚIONAL PE TEME EUROPENE

Euroscola

NAȚIONALĂ Premiul I Andrei Crina Raluca –XI B

Cernea Bernard-XIB

Cernat Raluca-XID

Cherciu Ana Petra-XIB

Cotoară Andrei Vlad-XIB

Gîndes Ana Gabriela-XIB

Harabagiu Ioana Andruşa-XIB

Ionescu Daria-XIE

Iriciuc Elena-XIB

Meilă Mălina Elena-XIB

Silion Medeea-XIE

Şipoteanu Alexandra-XIE

Tache Maria Daria-XIB

Talasman Sara-XIE

Untaru Mara-XIB

Vişa Octavia Andreea-XIB

Voicu Ana Maria-XIB

Weber Anda Maria-XIB

Amariucăi Theodor-XIB

 

 

 

 

 

 

 

Voiculescu Alina

 

 

 

Stoica Ana

 

 

 

 

 

 

56) OLIMPIADA DE FRANCEZĂ NAȚIONALĂ Mentiune speciala Popa Ioan Victor Voiculescu Alina
57) OLIMPIADA DE FRANCEZĂ NAȚIONALĂ Mentiune Stanca Iulia Maria Cazacu Carmen
58) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul I Mârza Ana-Cristina

 

Stănescu Viorica
59) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Ariton Cristian

 

Gavrilă Constantin
60) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Găman Alexandru

 

Gavrilă Constantin
61) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Răducan Bianca

 

Gavrilă Constantin
62) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Socol Călin Lucian

 

Stănescu Viorica
63) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Vărzan Laurențiu Adrian Pavăl Cristina
64) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul III Bogza Vlad Mihai Chiriţă Mihaela
65) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul III Constantinescu Miruna Maria Pavăl Cristina
66) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul III Constantinescu Vlad Matei Pavăl Cristina
67) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Mențiune Bogdan Ana Maria Chiriţă Mihaela
68) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Mențiune Chivu Maria Chiriţă Mihaela
69) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Mențiune Tatomir Ines Gavrilă Constantin
70) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul I Bivolaru Mădălina Chiriţă Mihaela
71) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul I Dumitrescu Andreea Chiriţă Mihaela
72) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul I Paraschiv Andrei Alexandru Pavăl Cristina
73) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul I Popescu Miruna Emilia Chiriţă Mihaela
74) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Gavenea Maria Chiriţă Mihaela
75) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Noreţu Theodora Carmen Chiriţă Mihaela
76) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Popescu Maria Chiriţă Mihaela
77) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Preda Miruna Georgiana Pavăl Cristina
78) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Stoica Diana Gavrilă Constantin
79) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Străianu Cristina Alexandra Chiriţă Mihaela
80) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Vişan Antonia Chiriţă Mihaela
81) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul III Mihalcea Adrian Chiriţă Mihaela
82) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul III Moraru Ana Chiriţă Mihaela
83) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Mențiune Rață Diana Gavrilă Constantin
84) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul I Butaru Oana Gavrilă Constantin
85) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul I Curăvale Ana Maria Gavrilă Constantin
86) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul I Popescu Claudia Gavrilă Constantin
87) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Constantin Mihai Gavrilă Constantin
88) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Ioniță Valentin Gavrilă Constantin
89) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul II Velicaru Ana Gavrilă Constantin
90) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Premiul III Bădulescu Ilinca Chiriţă Mihaela
91) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Mențiune Ilie Mădălina Gabriela Chiriţă Mihaela
92) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Mențiune Jurj Maria Gavrilă Constantin
93) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Mențiune Radu Andrei Pavăl Cristina
94) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ “PHI” NAȚIONALĂ Mențiune Stoian Teodora Chiriţă Mihaela
95) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ”UNIVERSUL EINSTEIN” NAȚIONALĂ Premiul I

 

Marșeu Elena, Oancea Maria Chiriţă Mihaela
96) CONCURSUL NAŢIONAL”ŞTIINŢĂ ŞI TEHNICĂ NAȚIONALĂ Premiul II Voicu Ioana, Filipescu Stefan Chiriţă Mihaela
97) CONCURSUL NAŢIONAL”ŞTIINŢĂ ŞI TEHNICĂ NAȚIONALĂ Premiul II Pârcălaboiu Laura Ana Chiriţă Mihaela
98) CONCURSUL NAŢIONAL”ŞTIINŢĂ ŞI TEHNICĂ NAȚIONALĂ Premiul III Ilie Mădălina Gabriela Chiriţă Mihaela
99) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ”UNIVERSUL EINSTEIN” NAȚIONALĂ Premiul III Paraschiv Marco Ștefan, Grecu Ștefania Nicoleta, Ivașcu Ana Ecaterina Chiriţă Mihaela
100) CONCURSUL NAŢIONAL”ŞTIINŢĂ ŞI TEHNICĂ NAȚIONALĂ Premiu Special Borotea Irina Diana, Buciu Cristiana Chiriţă Mihaela
101) CONCURSUL NAŢIONAL”ŞTIINŢĂ ŞI TEHNICĂ NAȚIONALĂ Premiu Special Bădulescu Maria Ilinca Chiriţă Mihaela
102) CONCURSUL NAŢIONAL”ŞTIINŢĂ ŞI TEHNICĂ NAȚIONALĂ Mențiune Noreţu Carmen Theodora  Chiriţă Mihaela
103) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ”UNIVERSUL EINSTEIN” NAȚIONALĂ Mențiune Cușu Rodica Sănziana, Ionescu Daria Elena Chiriţă Mihaela
104) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ”UNIVERSUL EINSTEIN” NAȚIONALĂ Mențiune Cobuz Andra Maria, Radu Diana Chiriţă Mihaela
105) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ”UNIVERSUL EINSTEIN” NAȚIONALĂ Mențiune Bogza Vlad Mihai, Bogdan Ana Maria Chiriţă Mihaela
106) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ”UNIVERSUL EINSTEIN” NAȚIONALĂ Mențiune Bivolaru Mădălina, Mihalcea Adrian Chiriţă Mihaela
107) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ”UNIVERSUL EINSTEIN” NAȚIONALĂ Mențiune Munteanu Ioana, Stanciu Teodora Chiriţă Mihaela
108) CONCURSUL NAŢIONAL DE FIZICĂ”UNIVERSUL EINSTEIN” NAȚIONALĂ Mențiune Paiu Olguța, Pîslan Florentina Gavrilă Constantin

 

REZULTATE OBŢINUTE DE ELEVII COLEGIULUI NAȚIONAL ”SFÂNTUL SAVA” LA OLIMPIADE ȘI CONCURSURI DESFĂȘURATE ÎN ANUL ȘCOLAR 2015-2016 FAZELE NAŢIONALE ŞI INTERNAŢIONALE
Derulează în sus
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.